Bezprzewodowa automatyka domowa

Bezprzewodowa automatyka domowa

LEGRAND

Oferta Legrand odpowiada na zapotrzebowanie Klientów: to nowoczesny dom jutra dostępny już dzisiaj. Zalety oferty to nie tylko łatwość instalacji i zróżnicowane funkcje sprzętu, ale i bogactwo dostępnych serii i wariantów wykończeniowych. Dzięki temu osprzęt Legrand jest przyjazny zarówno dla końcowego użytkownika, jak i dla projektanta lub instalatora.

Osprzęt Legrand łączy rozwiązania przewodowe z bezprzewodowymi i jest łatwy w montażu z wykorzystaniem istniejącej instalacji elektrycznej i technologii radiowej. Po zamontowaniu podstawowych elementów systemu możemy następnie rozbudować go o kolejne elementy.

Elementy systemu automatyki domowej dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych serii Celiane łączącej nowoczesny styl z ekskluzywnymi materiałami, a także w nowej serii Valena Allure oraz Valena Life w wybranej gamie inspirujących, awangardowych wariantów. Szeroki wybór nowoczesnych rozwiązań pozwala na dostosowanie możliwości systemu do każdej inwestycji.

Komfort w zasięgu ręki

Sprzęt elektroinstalacyjny Legrand umożliwia sterowanie urządzeniami domowymi z wykorzystaniem aplikacji na smartfonie oraz sieci Internet. System Legrand Netatmo nie wymaga modyfikacji instalacji elektrycznej i może być rozbudowywany stopniowo. Możliwość włączania do sieci elementów innych producentów gwarantuje elastyczność użytkowania. Klienci doceniają możliwość dostosowania rozwiązań bezprzewodowej automatyki domowej Legrand do praktycznie dowolnych wymagań. Inwestorzy i wykonawcy cenią pewność i komfort pracy z osprzętem Legrand do inteligentnego zarządzania domem.

Elementy systemu

Elementy systemu wchodzą w skład zestawów startowych i rozszerzających, a do funkcjonowania systemu niezbędne jest podstawowe gniazdo Control. Łatwe w montażu gniazdo zapewnia lokalną lub zdalną kontrolę nad funkcjami domu dzięki aplikacji lub asystentowi głosowemu (Siri, Google Assistant). Ponadto gniazdo Control wspiera rozbudowę systemu, pozwalając na wzbogacenie go w dowolnym momencie o dodatkowe funkcje. Dzięki łatwej instalacji montaż i wymiana kolejnych elementów są bezproblemowe, a szeroki wybór skalowalnych rozwiązań z bogatej oferty pozwala na dobranie wyposażenia do indywidualnych potrzeb. Dodawanie do systemu przewodowych elementów connected nie wymaga wymiany instalacji, a same elementy komunikują się przez sieć Internet. Dostępne zestawy do instalacji bezprzewodowej łączą elastyczność montażu bez konieczności doprowadzania kabli z wygodą sterowania funkcjami domu z dowolnie wybranego miejsca.

Zobacz produkty >

Łatwa instalacja

Instalacja Legrand Netatmo jest łatwa i intuicyjna. Można stosować ją w budownictwie każdego rodzaju, zarówno mieszkaniowym, jak i komercyjnym lub przemysłowym. Skomunikowane elementy systemu przez wewnętrzną sieć ZigBee tworzą spójną bezpieczną sieć, którą można rozbudować w każdej chwili dzięki WI-FI i dostępowi do Internetu. Już podstawowa konfiguracja umożliwia sterowanie oświetleniem lub roletami w ponad standardowy sposób np. bezprzewodowo lub centralnie. Natomiast zastosowanie aplikacji rozszerza możliwości zarządzania systemem w sposób automatyczny i z dowolnego miejsca na świecie. Dostępna jest opcja przechowywania wielu konfiguracji różnych systemów w jednym smartfonie i przełączania się pomiędzy nimi w dowolnym momencie. Systemem można zarządzać głosowo mówiąc wprost co ma zrobić. Elastyczność systemu ułatwia pracę wykonawcy, a w razie jakichkolwiek wątpliwości pewność instalacji gwarantuje szczegółowy Przewodnik Instalatora.

Przykładowy scenariusz

Oto przykład możliwości, jakie otwiera użytkowanie osprzętu Legrand. Zaledwie trzy produkty wystarczą, by zbudować scenariusz w aplikacji Home + Control. Potrzebne będzie gniazdo control – serce systemu, łącznik connected oraz np. łącznik rolet. Po ich zainstalowaniu produkty przewodowe kontrolują oświetlenie, urządzenia elektryczne oraz rolety.

Po spersonalizowaniu scenariusza w aplikacji Home + Control trzeba go włączyć. Aktywacja jest prosta: wystarczy nacisnąć dół łącznika bezprzewodowego WYJŚCIE/POWRÓT, które spowoduje wyłączenie całego oświetlenia, wyłączy gniazda i opuści rolety. Podobnie wciskając górę łącznika bezprzewodowego WYJŚCIE/POWRÓT system przywraca np. oświetlenie.

Aplikacja

Mobilna aplikacja Home + Control umożliwia lokalny i zdalny dostęp do  automatyki domowej. Użytkownik może z łatwością zarządzać ”domem” posługując się wyłącznie smartfonem lub asystentem głosowym. Sterowanie jest łatwe do opanowania i proste w obsłudze, a dostępne funkcje obejmują całość urządzeń Legrand Netatmo: od elementów umożliwiających włączanie i wyłączanie oświetlenia oraz sterowanie jego natężeniem aż po regulację ogrzewania i o wiele więcej. Aplikacja posiada możliwość monitoringu stanu urządzeń oraz pomiaru zużycia przez nie energii. Mamy tutaj również dostęp do wybierania wcześniej zaprogramowanych scenariuszy podobnie jak przy wykorzystaniu łączników WYJŚCIE/POWRÓT lub DZIEŃ/NOC. Dzięki takiemu ułatwieniu możemy jednym gestem włączać zaprogramowany wcześniej zestaw ustawień, np. aktywacja scenariusza porannego wyłączy ogrzewanie po wyjściu z domu.

Kontrolowanie za pomocą smartfona jest proste i praktyczne:

→ Pobranie aplikacji Home + Control (ze sklepu App Store lub Google Play). Gniazdo Control łączy się automatycznie z siecią Wi-Fi.
→ Możliwość spersonalizowania instalacji w zależności od własnych potrzeb.
→ Możliwość korzystania ze smartfona w celu kontrolowania domu, kiedy nas w nim nie ma!

Automatyka domowa Legrand

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się