Forum Koszalin

Sklepy i Centra Handlowe

Forum Koszalin z charakterystyczną bryłą wieży zaprojektowaną na kształt latarni morskiej to największe w regionie centrum handlowo-rozrywkowe.

realizacja_zdjęcie

Każdy z wynajmowanych lokali jest bezpośrednio zasilany energią elektryczną przez tory główne 4000 A szynoprzewodów. Pozwala to zagwarantować najwyższą pewność dostawy energii elektrycznej. Zastosowane szynoprzewody Zucchini o łącznej długości 2500 m docierają do każdego indywidualnego odbiorcy energii elektrycznej na trzech kondygnacjach.

Ewentualne kolizje na skomplikowanej trasie szynoprzewodów uwzględniano już na etapie projektowania. Dlatego też zastosowano trójniki oraz elementy kątowe o kątach innych niż 90 st. Dostęp do pomieszczeń gospodarczych i technicznych obiektu kontrolują wideodomofony Bticino, marki należącej do grupy Legrand.

Zgodnie z wytycznymi, instalacja elektroenergetyczna miała zagwarantować najwyższą pewność dostawy energii dla użytkowników. Aby spełnić ten wymóg zdecydowano, że zasilanie elektryczne pomieszczeń każdego najemcy zostanie zrealizowane przez skrzynki odpływowe NH00 bezpośrednio z magistrali szynoprzewodów SCP (od 630 do 2000 A). Założono, że najwięksi najemcy będą korzystali z szynoprzewodów dedykowanych. Umieszczenie w projekcie szynoprzewodów zamiast kabli powoduje, że klasyczny projekt instalacji elektrycznej musi zostać wzbogacony o dokumentację wykonaną w CAD w celu precyzyjnego rozmieszczenia wszystkich elementów instalacji z dokładnością do milimetra.

Zespół projektowy firmy Legrand uczestniczył w przygotowaniach do inwestycji juz na etapie przetargowym. Krótki czas powstawania Forum Koszalin, w niespełna 10 miesięcy, wymagał tworzenia wykonawczych projektów częściowych i błyskawicznego dostarczania zamówionych szynoprzewodów. W trakcie budowy Forum Koszalin, zespół Legrand wykonał aż 16 wersji projektu instalacji szynoprzewodów. Kolejne wersje projektu uwzględniały robocze uzgodnienia wykonawców wszystkich branż instalacyjnych w celu uniknięcia kolizji poszczególnych rodzajów instalacji.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji: 

Wideodomofony i domofony
Szynoprzewody Zucchini
Transformatory suche żywiczne SN

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się