Koncern Mięsny Duda

Przemysł

Silna marka wśród producentów żywności w Europie.

realizacja_zdjęcie

PKM DUDA jako spółka giełdowa jest liderem krajowym w produkcji i przetwórstwie mięsa. Jako producent zdrowej żywności, posiada wszelkie certyfikaty dotyczące jakości i bezpieczeństwa produktów spożywczych. Ma uprawnienia eksportowe do wszystkich krajów UE i większości azjatyckich.

PKM DUDA jako spółka giełdowa jest liderem krajowym w produkcji i przetwórstwie mięsa. Jako producent zdrowej żywności, posiada wszelkie certyfikaty dotyczące jakości i bezpieczeństwa produktów spożywczych. Ma uprawnienia eksportowe do wszystkich krajów UE i większości azjatyckich.

Te osiągnięcia są możliwe dzięki pełnej kontroli surowca do produkcji (własne fermy i pasze), stosowanie najnowocześniejszych w Europie technologii produkcji i przechowywania w chłodniach oraz własna sieć dystrybucyjnej. Stosowanie najnowocześniejszych linii produkcyjnych pociągnęło za sobą konieczność dostosowania do nich infrastruktury sieci elektrycznej w fabryce.

W tym wypadku pełna oferta wyrobów Legrand ze względu na najwyższą jakość i niezawodność spełniła wymagania inwestora. Zasilanie Rozdzielni XL3 4000 od transformatora wykonane zostało złączem elastycznym i szynoprzewodami SCP. Szynoprzewody w pomieszczeniu transformatora i pomieszczeniu rozdzielni głównej oddzielone są w celach ochrony pożarowej specjalną barierą przeciwogniową z oferty Zucchini. Przerwy zasilania elektrycznego w produkcji i zamrażaniu towarów miałyby wpływ na pogorszenie się jakości produkcji dlatego zastosowano trzy układy samoczynnego przełącznia zasilania na bazie wyłączników DMX 2500A i sterowników SZR. Jednofazowe obwody z napięciem gwarantowanym zasilają UPS typu Niki S 2kVA z perfekcyjnie sinusoidalnym kształtem napięcia wyjściowego. Ciągłe nadzorowanie parametrów dostarczanej energii el. odbywa się przez analizatory sieci spięte w sieć intranetową modułami komunikacyjnymi JBUS/MODBUS. Pełną ochronę instalacji elektrycznej rozległego zakładu przed przeciążeniami, zwarciem, przepięciami i pożarem chronią wyłączniki kompaktowe DPX, rozłączniki bezpiecznikowe NH SPX i aparaty modułowe na szynę TH35. Na uwagę zasługuje profesjonalne podejście inwestora do redukcji kosztów zużycia energii elektrycznej, przez zastosowanie automatycznej kompensacji mocy biernej. Korzystano tu z doświadczenia firmy Legrand instalując kondensatory Alpivar z zabezpieczeniem dławikami przed skutkami występowania wyższych harmonicznych.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji: 

Aparatura modułowa i pomiarowa
Analizatory sieci EMDX³
Kompensacja mocy biernej
Rozłączniki bezpiecznikowe SPX i SPX-V
Wyłączniki i rozłączniki kompaktowe DPX³
Wyłączniki i rozłączniki powietrzne DMX³
Rozdzielnice XL³ do 4000 A
Niky S
Szynoprzewody Zucchini

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się