Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie

Placówki Medyczne

Specyfika urządzeń elektrycznych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie - zastosowanie osprzętu SOLIROCK™ IP55

Instytut Psychiatrii i Neurologii jest wiodącym ośrodkiem w Polsce  w zakresie działalności naukowej i leczniczej obejmującej choroby psychiatryczne i neurologiczne. Infrastruktura techniczna w wybranych pomieszczeniach poza niezawodnością musi być ze względów bezpieczeństwa szczególnie odporna na uszkodzenia.

realizacja_zdjęcie

Zastosowane gniazda oraz łączniki serii SOLIROCK™ IP55 są bardzo wytrzymałe. Grubościenne metalowe ramki, metalowe klawisze i metalowe klapki gniazd uniemożliwiają nawet celowe uszkodzenia. Demontaż śrub mocujących bez specjalistycznych narzędzi jest niemożliwy.
Szczelność IP 55 wyrobów gwarantuje odporność na strugi wody ze wszystkich kierunków.

Jako rozdzielnie oddziałowe zastosowano wytrzymałe (IK 10) rozdzielnice II klasy izolacji Marina wykonane z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym.
Rozdzielnica Marina o szczelności IP66 (odporna na silne strugi wody) ma łagodnie zaokrąglone krawędzie i estetycznie schowane wewnątrz zamki.

Do pozostałych pomieszczeń wybrano rozdzielnice wnękowe XL³ 160 i XL³ 400 z solidnymi metalowymi drzwiami. We wszystkich rozdzielnicach zastosowano aparaturę sterowniczą i zabezpieczającą z bogatej oferty Legrand.

W pomieszczeniach ogólnodostępnych zainstalowano osprzęt nowoczesnej linii wzorniczej Valena™ Life o szczelności IP20 oraz IP44, pasującej wzornictwem i kolorystyką do obiektów służby zdrowia.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji: 

Wyłączniki nadprądowe S 300, S 310 TX³
Osprzęt elektroinstalacyjny
Rozdzielnice XL³ do 4000 A
Szafki poliestrowe Marina IP66

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się