Stadion Śląski

Obiekty Sportowe

Modernizacja Stadionu Śląskiego zakończyła się oddaniem do użytku stadionu spełniającego najwyższe wymogi stawiane zarówno stadionom piłkarskim (kategoria 4 wg klasyfikacji UEFA), jak i stadionom lekkoatletycznym (kategoria I wg klasyfikacji IAAF).
Po modernizacji  zadaszony Stadion Śląski  można nazwać największą w Polsce areną lekkoatletyczną, największą otwartą sceną muzyczną i nowoczesną areną piłkarską. Ten obiekt spełnia wymagania kategorii 4 stawiane stadionom piłkarskim w klasyfikacji UEFA  jak i stadionom lekkoatletycznym kategorii I w klasyfikacji IAAF. Pojemność obiektu określa ponad 55 tysięcy  miejsc siedzących  lub 85 tysięcy dla widowni koncertów z wykorzystaniem murawy i bieżni, przy spełnieniu czasu ewakuacji do 8 minut.   Więcej o legendarnej przeszłości obiektu i planach na przyszłość można dowiedzieć się na stronie: stadionslaski.pl.

realizacja_zdjęcie

Stadion Śląski to nowoczesny obiekt z bogatym zapleczem konferencyjnym, sanitarnym, cateringowym oraz doskonałym systemem nagłośnienia i oświetlenia. Cała infrastruktura techniczna wymaga niezawodnego  zasilania w energię elektryczną o znacznych poborach prądu dlatego zastosowano transformatory Zucchini  o mocach 2500kVA i mosty szynowe Zucchini o prądach 4000A wyprodukowane przez Legrand. Zastosowane transformatory suche żywiczne GreenT.HE charakteryzują się bardzo niskimi  stratami energii przy długoletniej żywotności co  potwierdzają Certyfikaty wystawione przez laboratorium ACAE.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji: 

Szynoprzewody Zucchini
Dużej mocy: SCP (do 5000A)
Transformatory suche żywiczne SN

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się