Hipodrom Sopot

Obiekty Sportowe

100-letni Hipodrom Sopot po rewitalizacji.

realizacja_zdjęcie

Zakończony projekt rewitalizacji historycznego Zespołu Hipodromu Sopot pozwolił stworzyć funkcjonalne i nowoczesne Centrum Jeździectwa klasy światowej. Sopocki Hipodrom to 40 hektarów terenu, na którym odbywają się zawody jeździeckie z takich dyscyplin jak skoki, ujeżdżanie oraz wszechstronny konkurs konia wierzchowego. Organizowane są wyścigi konne oraz aktywnie działa klub jeździecki, gdzie prowadzona jest nauka jazdy konnej.

Na terenie Centrum funkcjonuje nowoczesny pensjonat dla 200 koni. W specjalistycznych pomieszczeniach odbywają sie zajęcia z hipoterapii. Istnieje możliwość wynajęcia stylowej karety, a także eleganckiej bryczki. Rozległy teren zielony i nowoczesne budynki konferencyjno-biurowe pozwalają organizować koncerty, wystawy, imprezy sportowe i integracyjne w niepowtarzalnym klimacie.

W ramach rewitalizacji Hipodromu odnowiono m. in. zabytkową trybunę sędziowską, wybudowano kompleks Dużej Hali, gdzie znajduje się widownia na ponad 300 miejsc, płyta konkursowa i zaplecze biurowe.

Stajnie, hale, pomieszczenia socjalne, trybuna sędziowska, oraz pomieszczenia biurowe i pokoje noclegowe zostały wyposażone w instalację elektryczną, która spełnia najwyższe kryteria według indywidualnych potrzeb co do estetyki, wytrzymałości materiałów i szczelności.

W stajniach i na zewnątrz znakomicie spełniają swoją rolę łączniki i gniazda PLEXO wykazujące się wysoką odporności na strugi wody, promieniowanie UV i uderzenia na poziomie IK07.

W pomieszczeniach typu biurowego zastosowano osprzęt Mosaic, instalowany podtynkowo w puszkach podłogowych, z bogatym asortymentem gniazd multimedialnych i sieciowych RJ 45.

Pozostałe pomieszczenia otrzymały nowy, prosty w formie i funkcjonalny osprzęt serii Niloe.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji: 

Aparatura modułowa i pomiarowa
Niloe
Plexo IP55
Program Mosaic
Puszki i mini puszki podłogowe
Rozdzielnice modułowe wnękowe
Rozdzielnice XL³ do 4000 A

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się