MTU Aero Engines Polska

Obiekty Hi-Tech

MTU Aero Engines Polska, Rzeszów.

realizacja_zdjęcie

W centrum „zagłębia lotniczego” w Rzeszowie powstał Ośrodek Badawczo- Rozwojowy MTU. Firma ta wytwarza i serwisuje turbiny oraz zespoły napędowe dla samolotów w tym Airbusa A318, mega Airbusa A380 i helikopterów bojowych Tiger. Korzystając z bogatego zaplecza kadr i przemysłu lotniczego w Rzeszowie stworzono ośrodek zajmujący się badaniami i serwisem łopatek oraz zespołów turbin.

Legrand jako dostawca transformatorów SN, szynoprzewodów, rodzielnic, a także wyłączników i aparatury modułowej spełnił wyśrubowane wymagania co do jakości i niezawodności tak wymagającego inwestora.

Dzięki wyborowi Legrand Polska jako jedynego dostawcy całości instalacji (transformatorów mocy, ciągów szynoprzewodów, rozdzielnic XL³ 800 A i XL³ 400 A wraz z aparaturą zabezpieczającą i rozdzielczą) wykonawca i inwestor uzyskali szereg wartości dodanych:

Uniknęli żmudnych i czasochłonnych koordynacji pomiędzy kilkoma poddostawcami na etapie projektowania i wykonawstwa.
Firma Legrand przebadała integrację swoich transformatorów, szynoprzewodów i rozdzielnic.
Przeszkolenie wykonawców i konserwatorów obiektu u jednego producenta przed rozpoczęciem prac ograniczyło do minimum ryzyko pomyłek i stratę czasu.
Inwestor w czasie eksploatacji gwarancyjnej i pogwarancyjnej ma do dyspozycji zespół serwisowy odpowiedzialny za całość instalacji.
Zastosowanie aparatów i instalacji jednego producenta Legrand Polska zagwarantowało prostotę i przejrzystość instalacji, co ma wpływ na bezpieczną i nieprzerwaną dostawę energii elektrycznej do każdego odbiornika.
Zaplanowana elastyczność systemu gwarantuje możliwość adaptacji dla przyszłych potrzeb i rozbudowę o elementy pasujące do istniejącej instalacji.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji: 

Aparatura modułowa i pomiarowa
Wyłączniki i rozłączniki kompaktowe DPX³
Rozdzielnice XL³ do 4000 A
Szynoprzewody Zucchini
Transformatory suche żywiczne SN

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się