Apartamentowiec Stara Polana

Mieszkania

Kontrola dostępu Bticino w Apartamentowcu Stara Polana w Zakopanem.

Apartamenty Stara Polana to zespół budynków nawiązujący swym projektem do tradycyjnego stylu regionu oraz architektury Podhala. Dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników cały obiekt jest monitorowany z recepcji.

realizacja_zdjęcie

Wybrano wideodomofonowy system kontroli dostępu Bticino (należący do Grupy Legrand), ze względu na jego unikalne możliwości, opisane w dalszej części tekstu.

Domofony i wideodomofony Bticino
Ponad 160 mieszkańców ekskluzywnego zespołu apartamentów Stara Polana w Zakopanem, korzysta z ochrony wejścia na teren osiedla i klatek schodowych przy wykorzystaniu sytemu wideodomofonowego Bticino (marka Grupy Legrand). Każdy z apartamentów został wyposażony w głośnomówiący aparat bezsłuchawkowy, płaski (30 mm grubości) aparat wideodomofonowy "Polix Base" z szerokim (3,5") kolorowym ekranem LCD, który gwarantuje doskonałej jakości obraz i nienaganną komunikację audio. Parametry obrazu, dźwięku i sygnalizacji wywołania można spersonalizować.

Dostęp z zewnątrz do całego kompleksu apartamentowca jest możliwy poprzez wejścia główne, bramą wjazdową lub bramą do garażu podziemnego, wzmocnionymi przez wandaloodporne panele zewnętrzne. Wzmocnienie osłony kamery, stalowa puszka podtynkowa, osłona wyświetlacza z poliwęglanu (grubość: 5 mm) i użycie stali nierdzewnej polerowanej (316L) na płycie czołowej oraz przyciski klawiatury gwarantują długotrwałą bezawaryjną eksploatację.

Dostęp do poszczególnych klatek schodowych jest kontrolowany przez 28 paneli zewnętrznych klatkowych (po dwa dla każdej z klatek) o podwyższonej estetyce.

Panel zawiera czytelnie oznaczone moduły z numerami lokali oraz moduł foniczny z kolorową kamerą. Statusy: połączenia, linii zajętej oraz otwarcie drzwi sygnalizowane są opisanymi diodami. W sytuacjach awaryjnych np. w chwili zadziałania automatycznego odłączenia zasilania przez układ przeciwpożarowy – system domofonowy automatycznie otwiera wszystkie wejścia od strony garażów by umożliwić użytkownikom swobodne opuszczenie zagrożonej strefy. Przedstawiony przykład cyfrowego systemu komunikacji i kontroli dostępu został wykonany w technologii dwuprzewodowej instalacji SCS Bticino, dzięki czemu zapewnia instalatorowi pełną przejrzystość i prostotę instalacji.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji: 

Wideodomofony i domofony

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się