Artykuły i porady

Wideodomofon Classe 300x13e - Smart

Wideodomofony i domofony

Wideofon CLASSE 300X13E to nowy aparat marki Bticino, wyposażony w Wi-Fi. Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość połączenia wideodomofonu ze smartfonem. Dzięki temu każdy domownik w intuicyjny sposób może obsługiwać domofon ze swojego urządzenia mobilnego. Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz poniżej.

img

Integracja i współdziałanie domofonu ze smartfonem za pomocą aplikacji Door Entry  

img

img

W celu integracji widedomofonu ze smartfonem należy pobrać i zainstalować (z Google Play lub App Store) darmową aplikację Door Entry, a następnie ją skonfigurować. Konfiguracja nie jest trudna, wystarczy krok po kroku wykonywać polecenia, jakie nakazuje aplikacja. 

Ważne! Aplikacja przeznaczona jest dla urządzeń z systemem Android oraz iOS.

Przeprowadzenie takiej  integracji umożliwia nam z poziomu smartfonu obsługę funkcji systemu wideodomofonowego. A więc odbieranie połączeń, otwieranie zamka, aktywację panelu zewnętrznego i podgląd obrazu z kamer, aktywację dodatkowych funkcji, np. załączanie oświetlenia, otwieranie bramy wjazdowej czy podlewanie ogrodu. Dodatkowo użytkownik może uruchomić połączenie interkomowe między smartfonem, a CLASSE 300X13E.

Współdziałanie aplikacji oraz domofonu CLASSE 300X13E może odbywać się lokalnie (w obrębie domowej sieci bezprzewodowej) oraz zdalnie (z dowolnego miejsca). Do lokalnego połączenia wymagany jest jedynie router z komunikacją bezprzewodową Wi-Fi. Do połączeń zdalnych wymagany jest router podłączony do sieci Internet
 

Instalacja wideofonu CLASSE 300X13E

img

Zasady instalacji wideofonu CLASSE 300X13E są takie same jak „standardowego” domofonu BTicino. Elementy są ze sobą łączone za pomocą 2 niespolaryzowanych przewodów. Dzięki czemu może on w prosty sposób zastąpić dotychczas używany domofon lub wideodomofon.

Dzięki zintegrowanej technologii Wi-Fi, wideodomofon jest włączany do domowej sieci bezprzewodowej i korzystanie z jego dodatkowych funkcji (typu: pamięć i sekretarka, wiadomości i notatki czy pętla indukcyjna) nie wymaga specjalistycznych prac oraz instalacji i konfiguracji sieci kablowej Ethernet.

Wideofon może być montowany na ścianie za pomocą dostarczonego uchwytu lub na podstawce biurkowej.

7-calowy ekran domofonu to nowe możliwości dla Ciebie 

img

Door Entry jest darmową aplikacją dla smartfonów z systemem Android lub iOS, dostępną do pobrania z Google Play lub App Store.

Konfiguracja monitora z aplikacją jest prosta i intuicyjna – po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacja  krok po kroku  informuje o kolejnych krokach niezbędnych, aby sparować telefon z monitorem. Współdziałanie aplikacji oraz monitora może odbywać się lokalnie oraz zdalnie. Do lokalnego połączenia wymagany jest jedynie router z komunikacją bezprzewodową Wi-Fi. Do połączeń zdalnych wymagany jest router podłączony do sieci Internet.

Za pomocą aplikacji możliwy jest kontakt z bliskimi w domu i bezpośrednie przekazanie informacji. Oprócz rozmowy dwukierunkowej wideo domofon pozwala na otwieranie bramy wjazdowej, załączanie oświetlenia zewnętrznego, uruchamianie podlewania ogrodu i wiele więcej.

Gotowy zestaw wideodomofonowy jednorodzinny

gotowy zestaw wideodomofonowy

Nowością jest również gotowy zestaw 2-przewodowy dla domu 1-rodzinnego z wideodomofonem Classe 300X13E. W zestawie znajdują się panel zewnętrzny Linia 3000 z kamerą szerokokątną oraz czytnikiem breloków, zasilacz z adapterem wideo, komplet breloków i akcesoriów montażowych. Zestaw może być łatwy sposób rozbudowany do wersji 2-rodzinnej.   

Artykuły i porady

Które mogą Cię zainteresować

System zarządzania energią EMS CX³
W dobie cyfrowej rewolucji, rozwijających się technologii IoT (Internet of Things) oraz wzrastającego znaczenia idei poprawy Efektywności Energetycznej w budynkach, której udziałem staje się także branża elektrotechniczna, lokalny pomiar w rozdzielnicy elektrycznej coraz częściej zostaje zastępowany zdalnym, zcentralizowanym oraz inteligentnym monitoringiem całej instalacji. Rosnące zainteresowanie Certyfikacją Zielonych Budynków...
Zobacz więcej
Wideodomofon Classe 300x13e - Smart
Wideofon CLASSE 300X13E to nowy aparat marki Bticino, wyposażony w Wi-Fi. Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość połączenia wideodomofonu ze smartfonem. Dzięki temu każdy domownik w intuicyjny sposób może obsługiwać domofon ze swojego urządzenia mobilnego. Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz poniżej.
Zobacz więcej

Produkty legrand

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się