Artykuły i porady

CELIANE – NOWY STANDARD, NOWE SPOJRZENIE

Osprzęt, sterowanie i kontrola

Urządzanie wnętrza to zadanie wymagające podejmowania wielu, często powiązanych ze sobą decyzji. Dobór właściwego osprzętu elektroinstalacyjnego jest ważnym elementem tego procesu, istotne jest więc, aby wybór konkretnego rozwiązania spełnił nasze oczekiwania.
Warto mieć wiedzę na temat dostępnych rozwiązań zarówno pod względem realizowanych funkcji przez poszczególne serie jak i możliwych wykończeń. Właściwe połączenie wymienionych elementów to cel poszukiwany przez większość inwestorów i projektantów.

Celiane to aktualnie 44 wzory wykończeń ramek

img

Odświeżona, dostępna od początku 2016 roku, oferta Celiane firmy Legrand to aktualnie 44 wzory wykończeń ramek przeznaczonych do łączenia z 3 kolorami plakietek i klawiszy.
Wśród nich cieszące się coraz większą popularnością gniazdo płaskie -  odporne na gromadzenie kurzu, posiadające doskonały, nowoczesny wygląd i nową obniżoną cenę. Stanowi interesującą propozycję dla każdego, kto myśli o wyposażeniu w gniazda przyszłego biura, mieszkania lub domy.
Warto wspomnieć również o nowym łączniku oświetlenia w eleganckiej wersji SLIM, oferowanym w tej samej cenie, co wersja tradycyjna. Dodatkowy grafitowy klawisz obecnej oferty sprawia, że Celiane jest teraz jeszcze bardziej delikatna.
Niezależnie od wybranego mechanizmu połączenie go z jedną z 44 ramek gwarantuje pełne dopasowanie nawet do najbardziej oryginalnych wykończeń pomieszczeń i znajdujących się w nich mebli (np. ramki metalowe z industrialnymi przetłoczeniami).

Łącznik z automatycznym
wyłączeniem

imgWśród nowych mechanizmów warto zwrócić uwagę na rozbudowany, tradycyjny łącznik oświetlenia w wersji oszczędzającej energię zawierający wbudowaną funkcję automatycznego wyłączenia.

Działanie nowego produktu polega na automatycznym wyłączaniu oświetlenia, gdy użytkownik zapomni to zrobić.

Urządzenie wykona to zadanie automatycznie, po 10 minutach od chwili opuszczenia pomieszczenia.

 

Gniazdko micro USB z modułem dokującym

imgInteresującą nowością jest również ładowarka USB z modułem dokującym dla smartfona.

Ładowanie przy jej użyciu wymaga jedynie wsunięcia urządzenia do dedykowanej podstawy ze złączem micro USB, bez konieczności używania kabla.

Rozwiązanie nowoczesne, wygodne i estetyczne.

 

Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem - Celiane ZigBee

Nową serię łączników Celiane uzupełniają wersje bezprzewodowe. Idealnie sprawdzające się w przypadku, gdy chcemy rozbudować istniejącą instalację o dodatkowy punkt sterowania oświetleniem np. przy biurku lub łóżku. Łącznik przyklejamy wprost do blatu, natomiast komunikacja z modułem wykonawczym realizowana jest drogą radiową. Moduł przekaźnika załączający obwód elektryczny, ukryty jest w dowolnym miejscu instalacji sterowanego oświetlenia (np. w istniejącej puszcze instalacyjnej). Niezależnie od jego położenia (np. w samej lampie) sterowanie nim następuję z dowolnego miejsca pomieszczenia. Z miejsca, które możemy zmienić w każdej  chwili, bez kucia ścian i modyfikacji instalacji.

img

Kolejnym krokiem unowocześnienia instalacji Celiane jest opcja sterowania oświetleniem za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. Możliwość podlewania ogrodu, sterowania bramą lub innymi urządzeniami elektrycznymi występującymi w domu przez telefon, który każdy z nas ma przy sobie, to nowa jakość zarządzania nowoczesnym budynkiem.

Osprzęt serii Celiane otrzymał nowe oblicze

Zachował przy tym cenioną przez instalatorów trwałość, niezawodność oraz elastyczność konfiguracji. Nowe funkcje uzupełniają dotychczasową ofertę o dostosowanie łączników automatycznych i ściemniaczy do współpracy z oświetleniem LED, ściemnianie lampek do czytania czy tworzenie kilku scenariuszy oświetlenia dla wybranego pomieszczenia.
Mnogość dostępnych mechanizmów gwarantuje możliwość realizacji podświetlenia ciągów komunikacyjnych, bezprzewodowego nagłaśniania przestrzeni ulubioną muzyką oraz utrzymywania zadanej temperatury w pomieszczeniu.
To wszystko sprawia, że Celiane gwarantuje możliwość posiadania instalacji elektrycznej idealnie dopasowanej do potrzeb klienta z możliwością rozbudowy w przyszłości.

Poznaj pełną ofertę osprzętu elektroinstalacyjego Legrand >>

Artykuły i porady

Które mogą Cię zainteresować

System zarządzania energią EMS CX³
W dobie cyfrowej rewolucji, rozwijających się technologii IoT (Internet of Things) oraz wzrastającego znaczenia idei poprawy Efektywności Energetycznej w budynkach, której udziałem staje się także branża elektrotechniczna, lokalny pomiar w rozdzielnicy elektrycznej coraz częściej zostaje zastępowany zdalnym, zcentralizowanym oraz inteligentnym monitoringiem całej instalacji. Rosnące zainteresowanie Certyfikacją Zielonych Budynków...
Zobacz więcej
Wideodomofon Classe 300x13e - Smart
Wideofon CLASSE 300X13E to nowy aparat marki Bticino, wyposażony w Wi-Fi. Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość połączenia wideodomofonu ze smartfonem. Dzięki temu każdy domownik w intuicyjny sposób może obsługiwać domofon ze swojego urządzenia mobilnego. Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz poniżej.
Zobacz więcej

Produkty legrand

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się