Artykuły i porady

Aparatura zabezpieczająca RX³ i rozdzielnice Nedbox RX dla budownictwa mieszkaniowego

Aparatura modułowa i pomiarowa

Do oferty Legrand włączyliśmy nowe produkty przygotowane dla budownictwa mieszkaniowego. W szczególności mowa tu o budownictwie deweloperskim, gdzie nie jest wymagane stosowanie zaawansowanych rozwiązań. Bowiem cała instalacja elektryczna opiera się zazwyczaj na podstawowych aparatach zamkniętych w praktycznych rozdzielnicach, które czynią ją w pełni funkcjonalną i bardzo ekonomiczną.

Jakie produkty pozwolą na stworzenie ekonomicznej instalacji elektrycznej?

Nowa seria zabezpieczeń nadprądowych i zabezpieczeń różnicowoprądowych RX³ oraz rozdzielnice natynkowe Nedbox RX.

Zabezpieczenia nadprądowe i różnicowoprądowe RX³ 

Nowa oferta aparatury RX³ zapewnia wymaganą ochronę instalacji i urządzeń elektrycznych przed skutkami przeciążeń i zwarć, a także ochronę przeciwporażeniową jej użytkowników. img

  • Całość oferty RX³ to 17 numerów katalogowych - 14 wyłączników nadprądowych i 3 wyłączniki różnicowoprądowe. Wyłączniki nadprądowe dostępne są w wykonaniach 1- i 3-biegunowych, charakterystykach czasowo-prądowych B oraz C i prądach znamionowych od 10 do 25 A.
  • Zdolność zwarciowa wyłączników nadprądowych RX³ według normy „mieszkaniowej” EN 60898-1 wynosi 6 000 A.  
  • Wyłączniki różnicowoprądowe dostępne są w wykonaniach 2- i 4-biegunowych na prąd znamionowy 25 lub 40 A i prąd różnicowy 30 mA.
  • Dzięki zaciskom o dużej pojemności (do 35 mm2) oraz możliwości przyłączania za pomocą szyn grzebieniowych, instalacja aparatów RX³ jest bardzo szybka i komfortowa.
  • Dla łatwej identyfikacji w rozdzielnicy wyłączniki nadprądowe wyposażono w dźwignie załączającą w kolorze czarnym, natomiast różnicowoprądowe w kolorze szarym.
  • Wysoka trwałość łączeniowa aparatów (do 10 000 operacji) oraz szeroki zakres temperatur pracy (od -25˚ C do +70˚ C) gwarantują wysoką niezawodność instalacji elektrycznej.

 

Rozdzielnice natynkowe Nedbox RX

Rozdzielnice natynkowe

Oferta rozdzielnic natynkowych Nedbox RX została stworzona z myślą o instalacjach stosowanych w mieszkaniach deweloperskich, gdzie bardzo często spotykamy się z ograniczoną ilością miejsca ze względu na montaż rozdzielnic nad drzwiami.

Doskonale w tym wypadku sprawdzają się wykonania jednorzędowe o jak największej ilości modułów, tak aby można było w nich pomieścić całą, niezbędną aparaturę elektryczną.

  • W ofercie Nedbox RX znajdziemy 3 gabaryty wymiarowe: 1 x 12 modułów, 1 x 16 modułów oraz  1 x 22 moduły. Wszystkie wersje dostępne są z uchylnymi drzwiami pełnymi, w kolorze biały lub przezroczystym.
  • Dzięki funkcjom ułatwiającym montaż i oprzewodowanie aparatury elektrycznej takim jak: demontowane wsporniki listew zaciskowych, demontowane uchwyty wsporników TH 35, liczne osłabienia na tylnej ścianie, górze i spodzie obudowy, rozdzielnice Nedbox RX zapewniają bardzo szybką i ekonomiczną instalację elektryczną.

 

Poznaj pełną ofertę aparatury modułowej i pomiarowej Legrand >>
Poznaj pełną ofertę rozdzielnic, obudów i szaf Legrand >>

Artykuły i porady

Które mogą Cię zainteresować

System zarządzania energią EMS CX³
W dobie cyfrowej rewolucji, rozwijających się technologii IoT (Internet of Things) oraz wzrastającego znaczenia idei poprawy Efektywności Energetycznej w budynkach, której udziałem staje się także branża elektrotechniczna, lokalny pomiar w rozdzielnicy elektrycznej coraz częściej zostaje zastępowany zdalnym, zcentralizowanym oraz inteligentnym monitoringiem całej instalacji. Rosnące zainteresowanie Certyfikacją Zielonych Budynków...
Zobacz więcej
Wideodomofon Classe 300x13e - Smart
Wideofon CLASSE 300X13E to nowy aparat marki Bticino, wyposażony w Wi-Fi. Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość połączenia wideodomofonu ze smartfonem. Dzięki temu każdy domownik w intuicyjny sposób może obsługiwać domofon ze swojego urządzenia mobilnego. Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz poniżej.
Zobacz więcej

Produkty legrand

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się