Artykuły i porady

STYCZNIKI I PRZEKAŹNIKI TERMOBIMETALOWE CTX³

Aparatura i osprzęt przemysłowy

Oferta Legrand Polska powiększyła się o styczniki i przekaźniki termiczne CTX³. Oprócz standardowych wykonań dostępne są styczniki 4-biegunowe, styczniki miniaturowe, styczniki sterujące oraz styczniki z cewkami na prąd stały. Dzięki pełnej ofercie istnieje możliwość kompleksowej realizacji inwestycji w zakresie aparatury elektrycznej.

Do czego służą styczniki przemysłowe i przekaźniki termobimetalowe CTX³?

Trój- i czterobiegunowe styczniki elektryczne CTX³ oraz styczniki miniaturowe CTX³ mini przeznaczone są do zdalnego łączenia trójfazowych obwodów prądu przemiennego w warunkach określonych kategorią użytkowania AC-3 (łączenie silników klatkowych) oraz AC-1 (łączenie urządzeń grzejnych).

Tworzenie wszechstronnych rozwiązań do sterowania silnikami (kompaktowe układy rozruchowe, zestawy nawrotne, itd.) za pomocą styczników przemysłowych CTX³ jest możliwe dzięki:

  • szerokiej gamie tych produktów dla różnych wartości prądów znamionowych i napięć sterujących, 
  • różnorodności wyposażenia pomocniczego i akcesoriów 
  • możliwości pełnej współpracy z przekaźnikami termobimetalowymi oraz nowymi wyłącznikami silnikowymi MPX³

Oferta została podzielona ze względu na prądy łączeniowe na 9 grup (gabarytów) o prądach łączeniowych od 6 A (CTX³ mini) do 800 A (CTX³ 800) dla kategorii użytkowania AC-3.  

Przekaźniki termobimetalowe służą natomiast do zabezpieczania silników przed skutkami przeciążeń - długotrwałego rozruchu i przedłużonego wymuszonego zatrzymania. Funkcja zabezpieczenia różnicowego umożliwia lepszą ochronę w przypadku zaniku jednej fazy. Instalacja przekaźników termicznych jest bardzo prosta - przyłącza się je bezpośrednio pod stycznikami CTX³.

im1

 

Podstawowe parametry styczników przemysłowych CTX³

Wytrzymałość mechaniczna
Jednym z podstawowych parametrów podawanych w przypadku styczników jest ich wytrzymałość mechaniczna. Przy znamionowym obciążeniu w kategorii AC-3 styczniki CTX³ wytrzymują aż do 15 milionów cykli łączeniowych.

Częstotliwość załączania
Kolejnym parametrem określającym trwałość styczników jest maksymalna częstotliwość załączania (częstość operacji łączeniowych), która dla styczników CTX³ wynosi od 1200 do 1800 cykli/godzinę przy obciążeniu znamionowym w kategorii AC-3.

Cewki sterujące
Istotną zmianą w nowej ofercie CTX³ jest wprowadzenie styczników wyposażonych w cewki sterujące pracujące przy napięciu stałym 24, 48 lub 240 V DC. W przypadku zaś styczników z cewkami sterowanymi napięciem przemiennym dostępne są wykonania na 24, 48, 110, 230, 380 i 440 V AC (50/60 Hz). 
Zakres napięć sterujących może zmieniać się w granicach od 0,85 do 1,1 napięcia znamionowego cewki. Pobór mocy obwodu sterowania styczników wynosi przy załączaniu od 53 do 229 VA (styczniki CTX³ od 9 do 150 A) oraz od 380 do 1000 VA (styczniki CTX³ od 185 do 800 A), natomiast moc podtrzymania kształtuje się w granicach od 9 VA do 29 VA.

Poznaj pełną ofertę wyłączników silnikowych, styczników i przekaźników Legrand >>

Artykuły i porady

Które mogą Cię zainteresować

System zarządzania energią EMS CX³
W dobie cyfrowej rewolucji, rozwijających się technologii IoT (Internet of Things) oraz wzrastającego znaczenia idei poprawy Efektywności Energetycznej w budynkach, której udziałem staje się także branża elektrotechniczna, lokalny pomiar w rozdzielnicy elektrycznej coraz częściej zostaje zastępowany zdalnym, zcentralizowanym oraz inteligentnym monitoringiem całej instalacji. Rosnące zainteresowanie Certyfikacją Zielonych Budynków...
Zobacz więcej
Wideodomofon Classe 300x13e - Smart
Wideofon CLASSE 300X13E to nowy aparat marki Bticino, wyposażony w Wi-Fi. Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość połączenia wideodomofonu ze smartfonem. Dzięki temu każdy domownik w intuicyjny sposób może obsługiwać domofon ze swojego urządzenia mobilnego. Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz poniżej.
Zobacz więcej

Produkty legrand

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się