Artykuły i porady

Rozdzielnice metalowe serii XL³ S 160
Rozdzielnice, obudowy, szafy

Seria obudów Legrand o nazwie XL3 S to kompletny i zoptymalizowany system przeznaczony do budowy certyfikowanych rozdzielnic, zgodnych z normą IEC 61349-1 i -2. Gama rozdzielnic XL3 S składa się z 3 serii podzielonych ze względu na maksymalny prąd znamionowy aparatu głównego tj.: XL3 S 160, XL3 S 630 oraz XL3 S 4000. W tym artykule zajmiemy się omówieniem rozdzielnic XL3 S 160.

Wideodomofon Smart Wi-Fi BTicino ‘connected’ Classe 100
Wideodomofony i domofony

Wideodomofon Smart Wi-Fi BTicino Classe 100 to nowa linia wideodomofonów i domofonów w nowoczesnym i eleganckim stylu. Cechuje go subtelny, minimalistyczny kształt łączący lekkość z funkcjonalnością i trwałością. Kombinacja klawiszy mechanicznych i dotykowych to zdecydowanie wyższy komfort dla użytkownika. Wszystko to w połączeniu z atrakcyjną ceną decyduje o unikalności produktu.

Niloe Selection - nowe oblicze serii Niloe
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Na rynku dostępnych jest wiele linii osprzętu elektroinstalacyjnego, dzięki czemu inwestorzy są w stanie wybrać model odpowiadający indywidualnym wymaganiom. Właśnie z myślą zapewnienia klientom pełnego zadowolenia powstała nowa seria osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand. Mowa tutaj o serii Niloe Selection.

Nowoczesne łączniki i gniazda Niloe Step
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Niloe Step to szeroka gama gniazd i łączników do nowoczesnego domu lub mieszkania. Produkty służą do wszechstronnego  przesyłania sygnałów multimedialnych, analogowych i cyfrowych, zapewniając tym samym dostęp do takich mediów jak telewizja, telefon i internet. Czym się charakteryzują? Co je wyróżnia?

DX³ Stop Arc - detektory zwarć łukowych
Aparatura modułowa i pomiarowa

Ryzyko pożarowe od zawsze było uważane jako jedno z głównych zagrożeń występujących w instalacjach elektrycznych. Pożary pochodzenia elektrycznego i przyczyny ich powstawania są dobrze znane. Jedna z tych przyczyn - łuk elektryczny, nie została jak dotąd dostatecznie opanowana. W pewnych przypadkach, standardowe aparaty zabezpieczające mogą zapewnić wystarczającą ochronę, ale czasami nie są w stanie wykryć niebezpiecznego łuku elektrycznego. Detektory zwarć łukowych (AFDD – z ang. Arc Fault Detection Device) eliminują tą niedoskonałość dzięki spełnieniu wysokich wymagań funkcjonalnych, określonych w normie produktowej PN-EN 62606. Nowe aparaty zabezpieczające DX3 Stop Arc firmy Legrand to odpowiedź na powyższe wymagania.

Inteligentne rozwiązania dla domu – Smart Home Legrand NETATMO
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Przy współpracy z NETATMO wprowadziliśmy na rynek nowoczesny system Smart Home, który może zmienić oblicze branży. To pełna kontrola nad domem, łatwy montaż, bezprzewodowa łączność, zdalne sterowanie, a także elegancja i prestiż, które razem tworzą kompletne rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów. To również korzyści dla instalatorów i dystrybutorów, którzy mogą poszerzyć swoją ofertę produktów i usług.

Nowe rozdzielnice Practibox S
Rozdzielnice, obudowy, szafy

W portfolio produktowym firmy Legrand pojawiła się nowa gama rozdzielnic izolacyjnych o nazwie Practibox S. Oferta dedykowana jest przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego (prywatnego jak i deweloperskiego), hoteli i obiektów biurowych. Rozdzielnice otrzymały prestiżową nagrodę IF DESIGN AWARD 2019 w kategorii produkt, za elegancki i lekki wygląd oraz dbałość o środowisko naturalne podczas procesu produkcji.

SYSTEM ZARZĄDZANIA ENERGIĄ EMS CX³
Aparatura modułowa i pomiarowa

W dobie cyfrowej rewolucji, rozwijających się technologii IoT (Internet of Things) oraz wzrastającego znaczenia idei poprawy Efektywności Energetycznej w budynkach, której udziałem staje się także branża elektrotechniczna, lokalny pomiar w rozdzielnicy elektrycznej coraz częściej zostaje zastępowany zdalnym, zcentralizowanym oraz inteligentnym monitoringiem całej instalacji. Rosnące zainteresowanie Certyfikacją Zielonych Budynków oraz wymagania nakładane na przedsiębiorstwa przez unijne dyrektywy odnoście audytów energetycznych i certyfikacja ISO 50001 (Systemy zarządzania energią) przyczyniają się do rozwoju rynku aparatury pomiarowej. Efektywny system zarządzania energią wymaga opomiarowania jak największej liczby odbiorników w celu łatwiejszej identyfikacji tzw.  „słabych punktów” w instalacjach, dzięki czemu łatwiej jest zaplanować działania dążące do poprawy Efektywności Energetycznej. W odpowiedzi na powyższe trendy rynkowe firma Legrand wprowadza do sprzedaży nową, innowacyjną ofertę urządzeń do pomiaru, ale także idzie krok dalej, zapewniając możliwość  stałej kontroli i sterowania instalacją w budynku, zarówno lokalnie  rozdzielnicy elektrycznej jak i zdalnie poza nią.

SERIA NILOE EWOLUUJE
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Seria Niloe po wielu latach obecności i dobrego przyjęcia na rynku jest jeszcze łatwiejsza w montażu, spełnia wymagania każdego projektu oraz zyskała dwa nowe kolory ramek – aluminium oraz grafit. Kształt serii nie zmienił się, zmiany zostały wprowadzone w konstrukcji mechanizmu. Zmiany obejmują nowy sposób mocowania gniazd w puszce, poprawioną percepcję działania łączników oraz modyfikację przyłączy, ze śrubowych na automatyczne. Znika również podział oferty na Niloe Eco oraz Niloe na rzecz Niloe łączącego zalety różnorodnej formy i dobrej ceny.

Wideodomofon Classe 300x13e - Smart
Wideodomofony i domofony

Wideofon CLASSE 300X13E to nowy aparat marki Bticino, wyposażony w Wi-Fi. Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość połączenia wideodomofonu ze smartfonem. Dzięki temu każdy domownik w intuicyjny sposób może obsługiwać domofon ze swojego urządzenia mobilnego. Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz poniżej.

NOWOCZESNE ZASILACZE JEDNOFAZOWE LEGRAND
System zasilania gwarantowanego UPS

Firma Legrand powiększyła rodzinę zasilaczy jednofazowych o serię Keor LP i Keor S, dynamicznie wzmacniając swoją pozycję w zakresie oferty zasilaczy dla rynku komercyjnego oraz przemysłowego. 

VALENA ALLURE – IKONA DESIGNU
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Valena Allure to nowa seria osprzętu firmy Legrand łącząca wysmakowaną awangardę i nowoczesność. Wyróżniający ją kształt ramek oraz paleta różnorodnych materiałów zachęcają do eksperymentowania. Valena Allure pomoże z łatwością przekształcić Twój dom w otoczenie pełne nowych wrażeń i stanowić będzie źródło kolejnych inspiracji.

ROZDZIELNICE WNĘKOWE PRACTIBOX³ – ELEGANCJA I FUNKCJONALNOŚĆ
Rozdzielnice, obudowy, szafy

Rozdzielnice Practibox³ firmy Legrand to oferta dedykowana dla budownictwa mieszkaniowego, obiektów komercyjnych, biurowych i wszędzie tam, gdzie estetyka wykonania instalacji elektrycznej odgrywa istotną rolę. Wyjątkowo atrakcyjny design w połączeniu z wysoką funkcjonalnością gwarantują maksymalną wygodę montażu i komfort użytkowania.

CELIANE – NOWY STANDARD, NOWE SPOJRZENIE
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Urządzanie wnętrza to zadanie wymagające podejmowania wielu decyzji. Dobór właściwego osprzętu elektroinstalacyjnego jest ważnym elementem tego procesu, istotne jest więc, aby wybór konkretnego rozwiązania spełnił nasze oczekiwania.

NOWOCZESNE WZORNICTWO SERII OSPRZĘTU VALENA LIFE
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Osprzęt Valena Life to szeroka gama rozwiązań spełniająca wymagania wszystkich rodzajów pomieszczeń. Nowatorski design skrywa zarówno tradycyjne funkcje znanych łączników i gniazd jak również zupełnie nowe niedostępne dotąd możliwości.

OSPRZĘT ELEKTROINSTALACYJNY VALENA LIFE - NOWE MECHANIZMY IN'MATIC
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska Valena Life to odpowiedź na aktualne wymagania funkcjonalne stawiane instalacjom elektrycznym, teletechnicznym i informatycznym do każdego rodzaju pomieszczeń.

Produkty Legrand w pytaniach i odpowiedziach
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Dlaczego skuteczny system montażu wielokrotnego jest ważny? Jaką przewagę posiada łącznik radiowy nad łącznikiem tradycyjnym? Na te i inne pytanie znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Aparatura zabezpieczająca RX³ i rozdzielnice Nedbox RX dla budownictwa mieszkaniowego
Aparatura modułowa i pomiarowa

Do oferty Legrand włączyliśmy nowe produkty przygotowane dla budownictwa mieszkaniowego. W szczególności mowa tu o budownictwie deweloperskim, gdzie nie jest wymagane stosowanie zaawansowanych rozwiązań. Bowiem cała instalacja elektryczna opiera się zazwyczaj na podstawowych aparatach zamkniętych w praktycznych rozdzielnicach, które czynią ją w pełni funkcjonalną i bardzo ekonomiczną.

POZNAJ ZABEZPIECZENIA NADPRĄDOWE I RÓŻNICOWOPRĄDOWE TX³ I DX³
Aparatura modułowa i pomiarowa

Legrand Polska wprowadza do swojej oferty kolejną generację dobrze znanej instalatorom aparatury zabezpieczającej S 300 i P 300. W artykule przedstawiamy dwie nowe serie o nazwie TX3 i DX3 oraz cechy jakimi się charakteryzują.

STYCZNIKI I PRZEKAŹNIKI TERMOBIMETALOWE CTX³
Aparatura i osprzęt przemysłowy

Oferta Legrand Polska powiększyła się o styczniki i przekaźniki termiczne CTX³. Oprócz standardowych wykonań dostępne są styczniki 4-biegunowe, styczniki miniaturowe, styczniki sterujące oraz styczniki z cewkami na prąd stały. Dzięki pełnej ofercie istnieje możliwość kompleksowej realizacji inwestycji w zakresie aparatury elektrycznej.

LEGRAND CABLING SYSTEM² – DOSKONAŁE PARAMETRY OD SERWEROWNI DO STACJI ROBOCZEJ
Okablowanie strukturalne LCS²

Poznaj system okablowania strukturalnego, który pozwala zbudować kompletny system okablowania strukturalnego klasy D, E w kategorii 5E, 6 lub 6A.

LISTWY LN ECO DOSKONALE WSPÓŁPRACUJĄ Z OSPRZĘTEM FORIX
Prowadzenie instalacji

Często podczas modernizacji instalacji elektrycznej, przy remontach, a także w instalacjach alarmowych zachodzi potrzeba, aby przeprowadzić przewody bez uszkadzania ścian. W takich przypadkach najczęściej stosuje się małe listwy kablowe.

Niloe Eco. Nowa ekonomiczna linia osprzętu
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Osprzęt Niloe został zaprojektowany zgodnie z zasadami ekologii, z myślą o środowisku naturalnym. Przejawia się to zarówno w materiałach, jak i zastosowanych produktach, a także w opakowaniach tej serii osprzętu.

Celiane – osprzęt elektroinstalacyjny i automatyka domowa
Osprzęt, sterowanie i kontrola

Dowiedz się na czym polega uniwersalny koncept Celiane, na którą składa się osprzęt elektroinstalacyjny posiadający ponad 250 różnych funkcji i ponad 100 mechanizmów oraz automatyka domowa.

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się