LDCS

img


Legrand Data Center Solutions oferuje zrównoważone rozwiązania dla centrów danych. Kluczowe pojęcia modułowości, elastyczności i efektywności energetycznej zostały wdrożone w całej obszernej ofercie produktów. Dzięki temu klienci zawsze mogą korzystać z najnowszych technologii centrów danych: rozwiązań modułowych, które są w pełni dostosowane do indywidualnych i ciągle zmieniających się potrzeb infrastruktury centrum danych.

Rola centrów danych szybko się zmienia, częściowo pod wpływem chmury obliczeniowej, wzrostu ilości danych i redukcji kosztów IT. Znacznie bardziej dynamiczne działania mają miejsce w środowisku centrów danych. Stwarza to nowe wyzwania w zakresie projektowania i zabezpieczania infrastruktury centrów danych na przyszłość.

Budowa centrum danych wymaga dużej elastyczności i modułowego podejścia, aby móc dostosować się do ciągle zmieniających się potrzeb rynku. Projekty stają się coraz bardziej złożone ze względu na postępującą globalizację. Wsparcie i pomoc ze strony dobrze poinformowanego, godnego zaufania partnera ma zasadnicze znaczenie.

TWORZYMY NIEZAWODNĄ, WYDAJNĄ I SKALOWALNĄ INFRASTRUKTURĘ DLA CENTRÓW DANYCH
 

img
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA
Wysoce wydajne systemy gwarantujące obniżenie kosztów energii, a co za tym idzie również kosztów utrzymania.
img
NIEZAWODNOŚĆ
Systemy zapewniające ciągły dostęp do zasilania, danych i chłodzenia mają zasadnicze znaczenie dla działalności każdego centrum danych.
img
SKALOWALNOŚĆ
Zmieniający się rynek DC wymaga elastyczności przy tworzeniu systemów zasilania oraz chłodzenia.
img
BEZPIECZEŃSTWO
Rozwiązania tworzone dla optymalnej ochrony ludzi, sprzętu i danych.

 

Dzięki nagradzanym rozwiązaniom firm Legrand, Minkels i Raritan, korzystasz z optymalnego czasu sprawności operacji krytycznych dla misji. Nasz zespół lokalnych specjalistów projektuje i buduje innowacyjne rozwiązania obejmujące szafy, chłodzenie, zasilanie, okablowanie strukturalne i zarządzanie dostępem, aby spełnić Twoje unikatowe wymagania. Legrand Data Center Solutions, na którym od ponad 30 lat polegają tysiące organizacji, jest globalnym partnerem, na którego możesz liczyć.


    TWOJE KORZYŚCI
 
  • Zwiększenie zdolności do skalowania zgodnie z wymaganiami biznesowymi
  • Uzyskanie maksimum z istniejącego i przyszłego sprzętu IT
  • Dostosowanie do wszystkich zastosowań w centrach danych
  • Zwiększenie niezawodności swojego centra danych

minkels

ZATWIERDZENIE KODEKSU POSTĘPOWANIA UE W SPRAWIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ CENTRÓW DANYCH

Kodeks, sformułowany przez Wspólne Centrum Badawcze UE stanowi wyważoną odpowiedź na wyzwania energetyczne, przed którymi stoi UE. Jego celem jest zachęcanie firm posiadających centra danych do ograniczenia zużycia energii przy jednoczesnym zapewnieniu dalszej realizacji celów biznesowych.

Jako zwolennicy kodeksu zobowiązaliśmy się do wdrożenia jego zasad poprzez opracowanie produktów i usług, które pomogą organizacjom w dostosowaniu ich centrów danych do zaleceń dotyczących najlepszych praktyk.

img

 


WSPOMAGANE PRZEZ SPECJALISTÓW
 

logo

Grupa Legrand należy do światowej czołówki producentów zasilania gwarantowanego. Szeroka oferta zasilaczy UPS konwencjonalnych oraz modułowych pozwala na elastyczne dostosowanie technologii do potrzeb inwestycji. Na szczególną uwagę zasługują zasilacze modułowe najnowszej generacji dedykowane w szczególności dla Data Center. 
 
Systemy okablowania Legrand zapewniają obecnie wysokiej jakości łączność z ponad 200 milionami urządzeń na świecie. Grupa Legrand jest światowym liderem w dziedzinie sieci teleinformatycznych. Inwestycje w rozwój i projektowanie systemów i rozwiązań okablowania strukturalnego pozwoliły jej na poszerzenie oferty i osiągnięcie najwyższego poziomu efektywności.
 

logo

Minkels jest zorientowanym na wiedzę producentem i światowym dostawcą wysokiej jakości szaf serwerowych, zabudów zimnych/gorących korytarzy, systemów klimatyzacji precyzyjnej. Produkty firmy Minkels wyróżniają się innowacyjnością i elastycznością. Klienci zawsze mogą być pewni, że otrzymują najnowszą technologię centrów danych, modułowe rozwiązania, które odpowiadają na zmieniające się, specyficzne wymagania biznesowe klientów.
 

logo

Raritan oferuje rozwiązania do zarządzania energią w centrach danych, które obejmują inteligentne moduły PDU, przełączniki transferowe, środowiskowe sterowniki i czujniki szafkowe, a także szeregowe serwery konsolowe i przełączniki KVM-over-IP. W ponad 76 krajach i 60 000 lokalizacjach na całym świecie, wielokrotnie nagradzane rozwiązania sprzętowe Raritan zwiększają efektywność energetyczną, niezawodność i wydajność.

NIEZAWODNA, WYDAJNA INFRASTRUKTURA DATA CENTER

schemat

 

ZABUDOWA ZIMNYCH/GORĄCYCH KORYTARZY
Rozwiązanie separacji stref Minkels Next Generation bazuje na szafach i skutecznie oddziela strumienie gorącego i zimnego powietrza w centrach danych. System wolnostojący Minkels oferuje opcję "pay-as-you-grow" z infrastrukturą dostosowaną do stopniowego zapełniania szaf. Wolnostojąca strefa skutecznie oddziela strumienie gorącego i zimnego powietrza, dzięki czemu rozbudowa regałów może być rozłożona w czasie.
 
SZAFY SERWEROWE
Minkels posiada bogate portfolio szaf dla Twojego centrum danych. Szafy Minkels doskonale nadają się do instalacji serwerów (kasetowych), przełączników, paneli krosowych, routerów i urządzeń pamięci masowej. W naszym procesie projektowania priorytetem jest zawsze modułowość i elastyczność.
 
KLIMATYZACJA PRECYZYJNA
Minkels oferuje kompletne portfolio rozwiązań z zakresu aktywnego chłodzenia. Portfolio obejmuje urządzenia na bazie H2O (woda) i DX (czynnik chłodniczy). Jednostki te zazwyczaj umieszczane są pomiędzy szafami przez co określane są jako "chłodzenie rzędowe". W serwerowniach i centrach danych chłodzenie rzędowe znacznie zyskało na popularności i w najbliższej przyszłości będzie się nadal rozwijać.
 
SYSTEMY ZASILANIA GWARANTOWANEGO UPS
Legrand oferuje najnowocześniejsze rozwiązania dedykowane do Data Center. Zasilacze UPS marki Legrand gwarantują najwyższą jakość zasilania, wysoki współczynnik mocy, redundancję, możliwość pracy równoległej oraz funkcję hot-swap zarówno baterii jak i samych modułów mocy. Każdy z modułów mocy pracuje jako niezależny trójfazowy UPS co pozwala osiągnąć bardzo wysoki stopień odporności na awarię całego systemu. Rozproszony system sterowania pozwala na zarządzanie mocą w sposób efektywny i bezpieczny gwarantując nieprzerwane źródło energii.
 
INTELIGENTNE PDU
Wielokrotnie nagradzane listwy PDU Raritan, które oprócz niezawodnego zasilania, stanowią punkt startowy dla zdalnego monitorowania zasilania w czasie rzeczywistym, czujników środowiskowych i zarządzania infrastrukturą centrum danych. Seria PX oferuje setki modeli z opcjami takimi jak przełączanie gniazdek, indywidualne pomiary gniazdek, wysoka moc i trójfazowy rozdział mocy 400V.
 
OKABLOWANIE STRUKTURALNE LCS³
Legrand zapewnia wysokiej jakości łączność z ponad 200 milionami urządzeń. Inwestycje w rozwój i projektowanie systemów i rozwiązań okablowania strukturalnego umożliwiły firmie Legrand rozszerzenie oferty produktów. Legrand przeszedł od standardowych do najwyższej jakości miedzianych i światłowodowych rozwiązań globalnych dla okablowania strukturalnego - zarówno w centrach danych, jak i w sieciach LAN.
 
KVM-OVER-IP
Przełączniki KVM-over-IP firmy Raritan klasy korporacyjnej zapewniają wielu użytkownikom zdalny dostęp do wielu serwerów na poziomie BIOS-u i kontrolę nad nimi, aby zmaksymalizować czas pracy i poprawić wydajność.
 
KONSOLE KVM 
Połącz się z istniejącymi analogowymi lub cyfrowymi przełącznikami KVM i uzyskaj funkcję wideo, klawiatury i panelu dotykowego z jednej stacji roboczej, aby zarządzać jednym lub wieloma serwerami.
 
KONSOLE SZEREGOWE
Serwery konsol szeregowych/ terminali nowej generacji firmy Raritan zapewniają dostęp do urządzeń szeregowych przez sieć IP i kontrolę nad nimi - zawsze i wszędzie. Korzystaj z bezkonkurencyjnej kontroli nad serwerami, urządzeniami sieciowymi, urządzeniami zabezpieczającymi, modułami PDU w szafie typu rack, hostami wirtualnymi oraz urządzeniami bezprzewodowymi i telekomunikacyjnymi.
 
SCENTRALIZOWANY DOSTĘP DO SERWERA I STEROWANIE
Dostęp i kontrola całej infrastruktury IT z poziomu BIOS-u, poza pasmem KVM i dostępem szeregowym do szerokiej gamy komputerów i urządzeń szeregowych.
 
CZUJNIKI ŚRODOWISKOWE
Czujniki Raritan typu "plug-and-play" do monitorowania i ostrzegania o temperaturze, wilgotności, przepływie powietrza, ciśnieniu powietrza, wodzie/wyciekach, zamknięciach styków, ruchu wokół obudowy i wibracjach. Umożliwiają monitorowanie danych środowiskowych w czasie rzeczywistym i raportowanie trendów.
 
PRZEŁĄCZNIKI ŹRÓDEŁ ZASILANIA ATS
Inteligentne hybrydowe przełączniki nadmiarowe ATS zapobiegają przestojom przy pojedynczych źródłach zasilania. To pierwszy na świecie model oferujący zarówno przekaźniki elektromechaniczne, jak i SCR w celu przezwyciężenia ograniczeń tradycyjnego ATS.
 

newsletter

NEWSLETTER

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i aktualnościach? Zarejestruj się!
Zapisz się