Jesteś tutaj

Realizacje Legrand Polska

Kampus Uniwersytecki

Kampus Uniwersytecki na Powiślu w Warszawie.

Kampus Uniwersytecki na Powiślu w Warszawie to nowa siedziba wydziałów lingwistycznych przy ul. Dobrej 55, zaprojektowana przez autorską Pracownię Architektury Kuryłowicz & Associates i oddana do użytku w październiku 2012 roku.

Treść

Projekt został skrojony na nowe czasy, wyróżnia się zintegrowaniem nowego budynku z terenem Skarpy Warszawskiej oraz leżącym vis-a-vis gmachem Biblioteki Uniwersyteckiej. W budynku znajdują się laboratoria, pracownie językowe, komputerowe oraz sale konferencyjne. Nowy gmach wydziałów lingwistycznych składa się z dwóch kondygnacji podziemnych i czterech nadziemnych.

W kondygnacjach podziemnych zlokalizowano pomieszczenia techniczne magazyny biblioteczne, zaplecze gastronomiczne oraz część sal laboratoryjnych. W części nadziemnej znajdują się sale dydaktyczne i wykładowe, czytelnie, biblioteki, pomieszczenia przeznaczone do prac naukowych.

Osią gmachu jest wielokondygnacyjny hall główny biegnący wzdłuż całego budynku. Równolegle do niego przebiega ciąg czytelni przeznaczonych dla poszczególnych katedr i instytutów. Sale dydaktyczne zaprojektowane wokół 5 wewnętrznych dziedzińców, liczą 5 ogrodów tematycznych: germański, słowiański, francuski, śródziemnomorski oraz angielski. Zwieńczeniem budynku jest ogród dachowy z drewnianymi tarasami spacerowymi.

Gmach wykonano z nowoczesnych i ekologicznych materiałów. Ściana wzdłuż ul. Lipowej powstała z dwóch warstw szkła, z których jedna zabarwiona jest na żółto i zielono. Natomiast ściana północna obłożona od zewnątrz blachą miedzianą patynowaną z kolorowymi akcentami.

Budynek dydaktyczny kompleksowo wyposażono w niezbędne produkty Legrand:

  • transformatory bezobsługowe z mostem szynowym 1250 m do rozdzielni głównej
  • rozdzielnice XL³ 4000, XL³ 400, XL³ 160 z kompletną aparatura łączeniowa i zabezpieczającą
  • analizatory EMDX³ które są współczesnymi miernikami parametrów sieci: prądów, napięć, mocy czynnej, biernej i pozornej, temperatury, współczynnika mocy i czasu pracy.

Mierzą one zawartość harmonicznych do 51-ej, sygnalizują przekroczenie wybranych parametrów. Dzięki modułom komunikacyjnym odczyt może być zdalnie wizualizowany na ekranie komputera, tabletu lub smartfona. Taki system zdalnego monitoringu „e.comuniaction” pozwala na znaczne oszczędności zużywanej energii, umożliwia sygnalizowanie zakłóceń w sieci elektrycznej i szybkie eliminowanie zagrożeń.

Zobacz więcej realizacji


wszystkie realizacje

 

Siedziba firmy:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Waryńskiego 20
57-200 Ząbkowice Śląskie
tel. (74) 816 23 00

 

Adres korespondencyjny:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa
tel. (22) 549 23 30

 

KRS 0000142835
Sąd Rejonowy dla
Wrocławia-Fabrycznej
IX Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał Zakładowy: 16 412 250 zł
NIP 887-000-02-06

 

CHCESZ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE
O NASZYCH NOWOŚCIACH
I AKTUALNOŚCIACH? ZAREJESTRUJ SIĘ!

INFOLINIA

+48 801 133 084
+48 22 549 23 22

info@legrand.com.pl

Legrand - facebook