Jesteś tutaj

Realizacje Legrand Polska

Forum Koszalin

Forum Koszalin z charakterystyczną bryłą wieży zaprojektowaną na kształt latarni morskiej to największe w regionie centrum handlowo-rozrywkowe.

Każdy z wynajmowanych lokali jest bezpośrednio zasilany energią elektryczną przez tory główne 4000 A szynoprzewodów. Pozwala to zagwarantować najwyższą pewność dostawy energii elektrycznej. Zastosowane szynoprzewody Zucchini o łącznej długości 2500 m docierają do każdego indywidualnego odbiorcy energii elektrycznej na trzech kondygnacjach.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji

Treść

Ewentualne kolizje na skomplikowanej trasie szynoprzewodów uwzględniano już na etapie projektowania. Dlatego też zastosowano trójniki oraz elementy kątowe o kątach innych niż 90 st. Dostęp do pomieszczeń gospodarczych i technicznych obiektu kontrolują wideodomofony Bticino, marki należącej do grupy Legrand.

Zgodnie z wytycznymi, instalacja elektroenergetyczna miała zagwarantować najwyższą pewność dostawy energii dla użytkowników. Aby spełnić ten wymóg zdecydowano, że zasilanie elektryczne pomieszczeń każdego najemcy zostanie zrealizowane przez skrzynki odpływowe NH00 bezpośrednio z magistrali szynoprzewodów SCP (od 630 do 2000 A). Założono, że najwięksi najemcy będą korzystali z szynoprzewodów dedykowanych. Umieszczenie w projekcie szynoprzewodów zamiast kabli powoduje, że klasyczny projekt instalacji elektrycznej musi zostać wzbogacony o dokumentację wykonaną w CAD w celu precyzyjnego rozmieszczenia wszystkich elementów instalacji z dokładnością do milimetra.

Zespół projektowy firmy Legrand uczestniczył w przygotowaniach do inwestycji juz na etapie przetargowym. Krótki czas powstawania Forum Koszalin, w niespełna 10 miesięcy, wymagał tworzenia wykonawczych projektów częściowych i błyskawicznego dostarczania zamówionych szynoprzewodów. W trakcie budowy Forum Koszalin, zespół Legrand wykonał aż 16 wersji projektu instalacji szynoprzewodów. Kolejne wersje projektu uwzględniały robocze uzgodnienia wykonawców wszystkich branż instalacyjnych w celu uniknięcia kolizji poszczególnych rodzajów instalacji.

Zobacz więcej realizacji


wszystkie realizacje

 

Siedziba firmy:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Waryńskiego 20
57-200 Ząbkowice Śląskie
tel. (74) 816 23 00

 

Adres korespondencyjny:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa
tel. (22) 549 23 30

 

KRS 0000142835
Sąd Rejonowy dla
Wrocławia-Fabrycznej
IX Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał Zakładowy: 16 412 250 zł
NIP 887-000-02-06

 

CHCESZ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE
O NASZYCH NOWOŚCIACH
I AKTUALNOŚCIACH? ZAREJESTRUJ SIĘ!

INFOLINIA

+48 801 133 084
+48 22 549 23 22

info@legrand.com.pl

Legrand - facebook