Jesteś tutaj

Realizacje Legrand Polska

Rezydencja

Rezydencja – zastosowanie automatyki domowej.

Właściciel domu zadecydował o instalacji systemu automatyki domowej In One by Legrand z myślą o zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa domowników. Zainstalowanie sterowania oświetleniem, roletami i ogrzewaniem pozwala na oszczędność zużycia energii elektrycznej i cieplnej oraz podniesienie komfortu mieszkania dzięki dostosowaniu do indywidualnych preferencji użytkowników (nastrojowe oświetlenie, regulacja temperatury).

Treść

Mieszkańcy domu chwalą system In One by Legrand za intuicyjność obsługi i elastyczność rozwiązań oraz atrakcyjny design serii osprzętu Sistena Life. Mogą z łatwością modyfikować scenariusze, dodawać kolejne funkcje i zmieniać estetykę osprzętu. Sterowanie jest możliwe zarówno z poziomu poszczególnych pomieszczeń w domu, jak i zdalnie przez Internet (na przykład na godzinę przed powrotem do domu można wysłać dyspozycję o podniesieniu temperatury w salonie lub zasunięciu rolet). Warto dodać, że decyzja o zastosowaniu inteligentnych rozwiązań została podjęta na krótko przed zamieszkaniem, a system In One by Legrand z łatwością zainstalowano w oparciu o wykonaną wcześniej tradycyjną instalację elektryczną, bez konieczności kucia ścian. A na koniec jeszcze jeden ważny aspekt - kupując In One by Legrand płaci się dobrą cenę za realne korzyści.

Automatyka domowa In One

Poniższe przykłady zastosowania In One by Legrand w istniejącym domu ilustrują możliwości jakie daje ten system w porównaniu z tradycyjną instalacją łączników i gniazd.

Użytkownicy określili swoje potrzeby i oczekiwania na etapie planowania, mają też swobodę wyboru wprowadzania zmian w trakcie użytkowania.

Znaczna ilość rolet (w tym wypadku 7) w pomieszczeniu na zdjęciu jest opuszczana i podnoszona tylko jednym centralnym przyciskiem. Dzięki połączeniu z programatorem czasowym czynność ta wykonywana jest automatycznie o zaprogramowanej porze – np. każdego dnia po zmierzchu. W sytuacji zagrożenia wystarczy nacisnąć przycisk alarmowy, aby rolety natychmiast się podniosły, a cały obiekt został dodatkowo oświetlony. Niezależnie od automatyki każdą z rolet użytkownik może uruchomić ręcznie.

W starannie zaprojektowanym pokoju wypoczynkowym zastosowano wiele źródeł światła w celach dekoracyjnych i funkcjonalnych.

Wykorzystano tu scenariusze świetlne, które dają możliwość zaprogramowania, a następnie uruchamiania (łącznie ze ściemnianiem) jednym przyciskiem poszczególnych rodzajów oświetlenia. Powstałe w ten sposób kompozycje dostosowane są do czytania, spotkania towarzyskiego czy uroczystej kolacji.

W tym pokoju połączono w scenariusze nie tylko różne rodzaje oświetlenia, ale również ustawienia rolet i głośności telewizora. Użytkownik może z łatwością wybrać dany scenariusz za pomocą jednego pilota, bez konieczności wstawania z fotela. Przykładowo w czasie oglądania meczu scenariusz może przewidywać maksymalne opuszczenie rolet, oświetlenie 10% i głośność telewizora 60%.

Dla użytkownika tego pokoju najlepszą temperaturą jest 23°C, którą ustawia na regulatorze In One by Legrand. Ten „inteligentny” programator „pamięta”, aby podczas snu nieznacznie obniżyć temperaturę, a w czasie gdy nikogo nie ma w domu radykalnie ją obniżyć.

Zmiana przeznaczenia pomieszczenia, albo jego wystroju nie musi wiązać się z wzywaniem elektryków. Domownik może samodzielnie zmieniać klawisze i ramki lub ustawienia w oprogramowaniu In One by Legrand.

Automatyka budynku In One by Legrand pozwala uniknąć konieczności tradycyjnego załączania i wyłączania światła ze wszystkimi jej niedogodnościami. Dzięki czujnikowi użytkownik może swobodnie i bezpiecznie korzystać z pomieszczeń typu korytarze czy garderoby nawet wówczas gdy ma zajęte ręce.

Zobacz więcej realizacji


wszystkie realizacje

 

Siedziba firmy:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Waryńskiego 20
57-200 Ząbkowice Śląskie
tel. (74) 816 23 00

 

Adres korespondencyjny:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa
tel. (22) 549 23 30

 

KRS 0000142835
Sąd Rejonowy dla
Wrocławia-Fabrycznej
IX Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał Zakładowy: 16 412 250 zł
NIP 887-000-02-06

 

CHCESZ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE
O NASZYCH NOWOŚCIACH
I AKTUALNOŚCIACH? ZAREJESTRUJ SIĘ!

INFOLINIA

+48 801 133 084
+48 22 549 23 22

info@legrand.com.pl

Legrand - facebook