Jesteś tutaj

Realizacje Legrand Polska

Hotel Monopol

Hotel Monopol, Katowice.

Hotel Monopol po raz pierwszy otworzył swoje podwoje w 1903r. i był bez wątpienia jednym z najbardziej luksusowych miejsc przedwojennej Polski. Obecnie obiekt został z rozmachem i znawstwem odrestaurowany i ponownie czeka na swych gości. Oryginalny wystrój, eleganckie wnętrza, przywołują klimat lat trzydziestych i harmonijnie łączą się ze współczesnością. Duch minionej epoki ożywa na nowo, a historia miejsca pisana jest bez końca.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji

Treść

Dokonując wyboru osprzętu, który ma pasować do wymarzonego wnętrza i korzystając jedynie z katalogów, klient często musi zawierzyć swojej intuicji i wyobraźni. Wygląd produktu inaczej postrzegany jest w katalogu, a inaczej w konkretnym wnętrzu z jego indywidualną kolorystyką, fakturą zastosowanych materiałów i rodzajem oświetlenia.

Prezentując przykłady zastosowań osprzętu Legrand i jego kompozycję z pozostałymi elementami wnętrza mamy nadzieję pomóc przy "trudnych" decyzjach wyboru. Jednym z doskonałych przykładów obiektu, w którym osprzęt Legrand stał się spójnym i współgrającym elementem aranżacji wnętrza jest Hotel Monopol w Katowicach.

Po stu latach od powstania obiekt został z rozmachem odrestaurowany i przywrócono mu dawną świetność. Eleganckie wnętrza i oryginalny wystrój przywołują klimat lat trzydziestych. Projektując pomieszczenia tego hotelu należało w każdym detalu oddać klimat stylu art deco.

Łączniki Sistena Life

W spokojnych i 'ciepłych' pomieszczeniach sypialni zastosowano łączniki Sistena Life z ramkami metalowymi w kolorze złota i klawiszami w kolorze piasku. Piaskowy kolor klawiszy znakomicie pasuje do ciepłych, beżowych ścian, zasłon i miodowego odcienia parkietu. Złota ramka podkreśla wyjątkowość mebli fornirowanych drewnem topoli. Kolor metalicznych ramek współgra z metalową konstrukcją skórzanych foteli.

Zastosowanie ramek metalowych, daje ciekawy efekt przejmowania barw od pozostałych elementów wnętrza. Pomarańczowy kolor tkanin i ciepła barwa ściany "przeglądają się" w ramkach jak w lustrze. W pokojach kąpielowych, ze względu na warunki środowiskowe, zastosowano osprzęt bryzgoszczelny. Na tle szarych odcieni bazaltu i pasków barwnego piaskowca, osprzęt w kolorze czystej bieli podkreśla relaksacyjny charakter wnętrza.

Płaszczyzny naturalnej okleiny z bogatą fakturą korzenia orzecha były dla projektanta komponującego elementy wnętrza dużym wyzwaniem. Lustrzana, metaliczna powierzchnia złotych ramek 'odbija' ciekawy rysunek forniru, wtapiając się w otoczenie. Im mocniejsze światło tym efekt lustrzanego odbicia silniejszy.

Osprzęt Sistena Life

Osprzęt Sistena Life z ramkami metalowymi zastosowany w sali ze ścianami z cegły klinkierowej oraz konstrukcji stalowej zyskuje zupełnie inny charakter. Podkreśla surowość klimatu typową dla fabrycznych loftów. We współczesnych wnętrzach, osprzęt to już nie tylko "gniazdka" i "pstryki", ale istotny detal, który tworzy charakter i klimat pomieszczenia. Warto korzystać z pomocy projektantów, którzy wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie mogą służyć radą przy doborze faktury, materiału i koloru osprzętu Legrand, pasującego do wystroju wnętrza.

Zobacz więcej realizacji


wszystkie realizacje

 

Siedziba firmy:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Waryńskiego 20
57-200 Ząbkowice Śląskie
tel. (74) 816 23 00

 

Adres korespondencyjny:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa
tel. (22) 549 23 30

 

KRS 0000142835
Sąd Rejonowy dla
Wrocławia-Fabrycznej
IX Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał Zakładowy: 16 412 250 zł
NIP 887-000-02-06

 

CHCESZ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE
O NASZYCH NOWOŚCIACH
I AKTUALNOŚCIACH? ZAREJESTRUJ SIĘ!

INFOLINIA

+48 801 133 084
+48 22 549 23 22

info@legrand.com.pl

Legrand - facebook