Jesteś tutaj

Realizacje Legrand Polska

Sky Tower - najwyższy budynek w Polsce

Budynek Sky Tower dla wrocławian jest znakomitym miejscem pracy, zamieszkania oraz miejscem spotkań i zakupów. Ten nowoczesny budynek jest wizytówką dynamicznego miasta, które odgrywa coraz większą rolę w Europie.

Treść

Całkowita wysokość kompleksu Sky Tower wynosi 212 m i składa się z:

  • 49-kondygnacyjnej wieży z przestrzenią biurową, apartamentami i ogólnodostępnym tarasem widokowym
  • Dwupoziomowej  galerii handlowej z kręgielnią i klubem bilardowym
  • 19-pietrowego budynku  w kształcie kaskadowego „żagla”

Dla wrocławian jest znakomitym miejscem pracy, zamieszkania oraz miejscem spotkań i zakupów. Ten nowoczesny budynek jest wizytówką dynamicznego miasta, które odgrywa coraz większą rolę w Europie.

Wyzwania techniczne jakie postawił przed projektantami ten skrajnie wysoki obiekt wykonany w klasie A+ przełożyły się na zastosowanie w infrastrukturze instalacji najnowocześniejszych rozwiązań.

Na komfortowe i bezpieczne funkcjonowanie tak złożonego obiektu składa się wiele elementów m. in. ciągi komunikacyjne w postaci 38 dźwigów, 8 ruchomych schodów, dwa ruchome chodniki, system klimatyzacji, system zasilania w energię elektryczną do celów bytowych oraz zasilanie automatyki.

Za zasilanie elektryczne całej infrastruktury odpowiada siedem stacji transformatorowo-rozdzielczych wyposazonych w 21 transformatorów Zucchini. Ze względu na niezawodność wszystkie połączenia pomiędzy transformatorami, generatorami zasilania awaryjnego, a rozdzielnicami głównymi wykonano szynoprzewodami Zucchini. Na linie bezpośrednio zasilające poszczególne fragmenty budynku wybrano szynoprzewody Zucchini zasilane dwustronnie, o łącznej długości ponad 200m. Poszczególni odbiorcy podłączeni są do zasilania elektrycznego szynoprzewodów na całej długości przez tzw. kasety odpływowe z rozłącznikami bezpiecznikowymi. Sky Tower zużywa tyle energii elektrycznej co małe miasteczko i każda oszczędność daje znaczące efekty. W celu ograniczenia zakupu energii biernej zastosowano kompensację mocy biernej Alpes. W części biurowej wykorzystano puszki podłogowe z mechanizmami Mosaic, natomiast w sufitach podwieszanych zastosowano przewody sterowania, które ułożono na korytkach siatkowych Cablofil.

Zobacz więcej realizacji


wszystkie realizacje

 

Siedziba firmy:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Waryńskiego 20
57-200 Ząbkowice Śląskie
tel. (74) 816 23 00

 

Adres korespondencyjny:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa
tel. (22) 549 23 30

 

KRS 0000142835
Sąd Rejonowy dla
Wrocławia-Fabrycznej
IX Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał Zakładowy: 16 412 250 zł
NIP 887-000-02-06

 

CHCESZ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE
O NASZYCH NOWOŚCIACH
I AKTUALNOŚCIACH? ZAREJESTRUJ SIĘ!

INFOLINIA

+48 801 133 084
+48 22 549 23 22

info@legrand.com.pl

Legrand - facebook