Celiane – nowy standard, nowe spojrzenie

Urządzanie wnętrza to zadanie wymagające podejmowania wielu, często powiązanych ze sobą decyzji. Dobór właściwego osprzętu elektroinstalacyjnego jest ważnym elementem tego procesu, istotne jest więc, aby wybór konkretnego rozwiązania spełnił nasze oczekiwania.

Warto mieć wiedzę na temat dostępnych rozwiązań zarówno pod względem realizowanych funkcji przez poszczególne serie jak i możliwych wykończeń. Właściwe połączenie wymienionych elementów to cel poszukiwany przez większość inwestorów i projektantów.


Celiane to aktualnie 44 wzory wykończeń ramek

Odświeżona, dostępna od początku 2016 roku, oferta Celiane firmy Legrand to aktualnie 44 wzory wykończeń ramek przeznaczonych do łączenia z 3 kolorami plakietek i klawiszy.

Wśród nich cieszące się coraz większą popularnością gniazdo płaskie -  odporne na gromadzenie kurzu, posiadające doskonały, nowoczesny wygląd i nową obniżoną cenę. Stanowi interesującą propozycję dla każdego, kto myśli o wyposażeniu w gniazda przyszłego biura, mieszkania lub domy.

Warto wspomnieć również o nowym łączniku oświetlenia w eleganckiej wersji SLIM, oferowanym w tej samej cenie, co wersja tradycyjna. Dodatkowy grafitowy klawisz obecnej oferty sprawia, że Celiane jest teraz jeszcze bardziej delikatna.

Niezależnie od wybranego mechanizmu połączenie go z jedną z 44 ramek gwarantuje pełne dopasowanie nawet do najbardziej oryginalnych wykończeń pomieszczeń i znajdujących się w nich mebli (np. ramki metalowe z industrialnymi przetłoczeniami).

legrand-łącznik-oświetlenie-slim
 
 
legrand-łącznik-z-automatycznym-wyłączeniem

Łącznik z automatycznym wyłączeniem

Wśród nowych mechanizmów warto zwrócić uwagę na rozbudowany, tradycyjny łącznik oświetlenia w wersji oszczędzającej energię zawierający wbudowaną funkcję automatycznego wyłączenia.

Działanie nowego produktu polega na automatycznym wyłączaniu oświetlenia, gdy użytkownik zapomni to zrobić.

Urządzenie wykona to zadanie automatycznie, po 10 minutach od chwili opuszczenia pomieszczenia.

 
 

Gniazdko micro USB z modułem dokującym

Interesującą nowością jest również ładowarka USB z modułem dokującym dla smartfona.

Ładowanie przy jej użyciu wymaga jedynie wsunięcia urządzenia do dedykowanej podstawy ze złączem micro USB, bez konieczności używania kabla.

Rozwiązanie nowoczesne, wygodne i estetyczne.

legrand-gniazdo-micro-USB

Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem - Celiane ZigBee

Nową serię łączników Celiane uzupełniają wersje bezprzewodowe. Idealnie sprawdzające się w przypadku, gdy chcemy rozbudować istniejącą instalację o dodatkowy punkt sterowania oświetleniem np. przy biurku lub łóżku. Łącznik przyklejamy wprost do blatu, natomiast komunikacja z modułem wykonawczym realizowana jest drogą radiową. Moduł przekaźnika załączający obwód elektryczny, ukryty jest w dowolnym miejscu instalacji sterowanego oświetlenia (np. w istniejącej puszcze instalacyjnej). Niezależnie od jego położenia (np. w samej lampie) sterowanie nim następuję z dowolnego miejsca pomieszczenia. Z miejsca, które możemy zmienić w każdej  chwili, bez kucia ścian i modyfikacji instalacji.

legrand-celiane-zigbee-sterowanie-bezprzewodowe

Kolejnym krokiem unowocześnienia instalacji Celiane jest opcja sterowania oświetleniem za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. Możliwość podlewania ogrodu, sterowania bramą lub innymi urządzeniami elektrycznymi występującymi w domu przez telefon, który każdy z nas ma przy sobie, to nowa jakość zarządzania nowoczesnym budynkiem.


Osprzęt serii Celiane otrzymał nowe oblicze

Zachował przy tym cenioną przez instalatorów trwałość, niezawodność oraz elastyczność konfiguracji. Nowe funkcje uzupełniają dotychczasową ofertę o dostosowanie łączników automatycznych i ściemniaczy do współpracy z oświetleniem LED, ściemnianie lampek do czytania czy tworzenie kilku scenariuszy oświetlenia dla wybranego pomieszczenia.

Mnogość dostępnych mechanizmów gwarantuje możliwość realizacji podświetlenia ciągów komunikacyjnych, bezprzewodowego nagłaśniania przestrzeni ulubioną muzyką oraz utrzymywania zadanej temperatury w pomieszczeniu.

To wszystko sprawia, że Celiane gwarantuje możliwość posiadania instalacji elektrycznej idealnie dopasowanej do potrzeb klienta z możliwością rozbudowy w przyszłości.

 

Poznaj pełną ofertę osprzętu elektroinstalacyjego Legrand >>

 

Siedziba firmy:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Waryńskiego 20
57-200 Ząbkowice Śląskie
tel. (74) 816 23 00

 

Adres korespondencyjny:
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa
tel. (22) 549 23 30

 

KRS 0000142835
Sąd Rejonowy dla
Wrocławia-Fabrycznej
IX Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał Zakładowy: 16 412 250 zł
NIP 887-000-02-06

 

CHCESZ OTRZYMYWAĆ INFORMACJE
O NASZYCH NOWOŚCIACH
I AKTUALNOŚCIACH? ZAREJESTRUJ SIĘ!

INFOLINIA

+48 801 133 084
+48 22 549 23 22

info@legrand.com.pl

Legrand - facebook